176 بازدید 0 نظر

نحوه ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ با Game Bar و OBS

نحوه ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ با Game Bar و OBS

نحوه ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ با Game Bar و OBS 

record-screen-windows

در این آموزش دو روش مختلف برای ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ یا رایانه شخصی شما به اشتراک خواهیم گذاشت. ممکن است دلایل زیادی وجود داشته باشد که شما نیاز به انجام وظیفه مذکور دارید. به عنوان مثال ، شما یک آموزش ایجاد کرده اید و باید تمام مراحل مرتبط با آن را ضبط کنید. یا بسیاری از گیمرها دوست دارند گیم پلی خود را به اشتراک بگذارند. در این سناریوها به راحتی می توانید صفحه نمایش خود را ضبط کرده و وظیفه گفته شده را انجام دهید.

دو روش مختلف وجود دارد که از طریق آنها می توان این کار را انجام داد. می توانید از برنامه ضبط کننده صفحه نمایش ویندوز در بازی استفاده کنید یا با نرم افزار شخص ثالث پیش بروید. ما مراحل را برای هردو ترسیم خواهیم کرد ، با شروع قبلی. بنابراین بدون آگهی بیشتر ، اجازه دهید مراحل ثبت ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ را بررسی کنیم.

ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ با استفاده از نوار بازی ( Game Bar )

بهترین بخش استفاده از این نرم افزار این است که از پیش در ویندوز ۱۰ شما نصب شده است. همچین امنیت شما بیشتر است چون برنامه خود مایکروسافت است ، این امر به این دلیل است که برخی از کاربران تمایلی به استفاده از برنامه های شخص ثالث برای اهداف ضبط صفحه ندارند و نمی خواد هر نرم افزاری بدون شناخت از سازندگان آن بروی سیستم خود نصب کنند.

نوار بازی ( Game Bar ) ویندوز ، نیز دارای اشکالاتی است. به عنوان مثال ، نوار بازی ( Game Bar ) فقط اندازه برنامه هدف را ضبط می کند ، هیچ گونه امکاناتی برای ضبط تمام صفحه وجود ندارد. علاوه بر این ، ویژگی مکث نیز وجود ندارد. یکی دیگر از اشکالات مهم دیگر این است که شما نمی توانید Desktop یا File Explorer را ضبط کنید. اما اگر به دنبال ابزاری هستید که کار ضبط صفحه را به سرعت انجام دهد ، قطعاً به آن نیاز دارید. بنابراین برای امتحان کردن ضبط صفحه با استفاده از نوار بازی Windows 10 ، مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحلی که باید دنبال شود

 1. برای راه اندازی نوار بازی ( Game Bar ) در منوی Start یا ترکیبات کلید Windows + G را فشار دهید. اگر این موارد جواب نداد ، ابتدا منوی Start و سپس به Settings > Gaming > Game Bar بروید و مطمئن شود نواری بازی روشن است.
  •  
 2. حالا بر روی گزینه Capture کلیک کنید. با این کار منوی Capture باز می شود. شما چهار گزینه مختلف دارید: اولین مورد از یک صفحه نمایش استفاده می کند ، گزینه دیگر به شما امکان می دهد فعالیت ۳۰ ثانیه گذشته را ضبط کنید. مورد سوم برای اهداف ضبط صفحه استفاده می شود و می توانید از حالت چهارم برای غیرفعال کردن صدا در هنگام ضبط استفاده کنید.
  • capture
 3. بنابراین برای شروع ضبط صفحه روی ویندوز ۱۰ روی گزینه سوم کلیک کنید. پس از شروع روند ، یک کادر گفتگوی کوچک در بالا سمت راست مشاهده خواهید کرد. از این طریق ، می توانید ویدیو را متوقف کنید یا صدا را غیرفعال کنید.
 4. برای دسترسی ویدئو ضبط شده ، به مسیر This PC > Videos > Captures بروید. بنابراین اینها مراحل ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ با استفاده از Game Bar بود. دفعه بعد که مایل به استفاده از این ابزار هستید ، دیگر نیازی به انجام چنین مراحل مفصلی ندارید. می توانید از ترکیب های میانبر زیر استفاده کنید:
  1. برای گرفتن استکرین شات از Windows+Alt+Print Screen استفاده کنید
 5. برای ضبط تصویر صفحه به مدت ۳۰ ثانیه از Windows+Alt+G استفاده کنید
 6. Windows+Alt+R برای ضبط تصویر صفحه
 7. Windows+Alt+M قطع صدا در هنگام ضبط تصویر صفحه.

اگرچه این برنامه داخلی ضبط کننده صفحه نمایش ویندوز بسیار مفید است ، با این حال ، عدم توانایی آن در صفحه نمایش ضبط دسک تاپ و فایل اکسپلورر ممکن است باعث نگرانی بسیاری شود. در این یادداشت ، چند ابزار شخص ثالث وجود دارد که می توانید برای آن منظور استفاده کنید. در بخش بعدی به دنبال یکی از این ابزارها خواهیم بود.

ضبط صفحه با استفاده از برنامه پخش کننده OBS

نحوه ضبط صفحه در ویندوز 10 با Game Bar و OBS

OBS یک ابزار منبع باز است که ضبط صفحه ها را در ویندوز ۱۰ آسان تر می کند. برای امتحان کردن آن ، برنامه را از اینجا دریافت کنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. فایل نصب OBS Studio را راه اندازی کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنید.
 2. پس از نصب ، آن را باز کرده و به گزینه Settings بروید. از نوار منوی سمت چپ ، بر روی Audio کلیک کنید.
  • obs-menu
 3. از قسمت Desktop audio device ، منبع صوتی رایانه خود را انتخاب کنید.
 4. در مرحله بعد میکروفون خود را از Mic / Auxiliary انتخاب کنید.
  • obs-settings
 5. اکنون شما نیاز به معرفی کردن یک منبع تصویر به برنامه دارید. برای این کار به منوی اصلی برگردید و در کادر گفتگوی Source بر روی آیکون plus کلیک کنید. Display Capture را انتخاب کنید و OK را بزنید.
  • display-capture
 6. اکنون تمام صفحه نمایش خود را در داشبورد برنامه مشاهده خواهید کرد. با این حال ، اگر نمی خواهید کل صفحه نمایش را ضبط کنید ، بلکه تنها بخشی از صفحه را انتخاب می کنید ، از کادر منبع به جای Display Capture ، گزینه Window Capture را انتخاب کنید.
 7. اینها مراحل انجام ضبط صفحه با استفاده از برنامه OBS بود. پس از پایان ضبط ، می توانید ویدئو را در C:\Users\{your_username}\Videos پیدا کنید.

منبع0 نظر درباره “ نحوه ضبط صفحه در ویندوز ۱۰ با Game Bar و OBS