94 بازدید 0 نظر

آموزش استفاده از سرویس پخش زنده لایونگاه

آموزش استفاده از سرویس پخش زنده لایونگاه

آموزش استفاده از سرویس پخش زنده لایونگاه

1) در ابتدا نرم افزار استريمر Obs Studio را از اينجا دانلود و نصب كنيد .

2) سپس آدرس سرور و كليد استريم را در تنظيمات سرويس پخش زنده در برگه استريم كپي و در نرم افزار استريمر قرار دهيد .

obs

3)در نرم افزار استريمر( OBS STUDIO) بر روی گزينه Settings كليك كرده و وارد تب يا برگه Stream شويد .

استریمر

4) بخش Service را بر روی ..Custom قرار دهيد سپس آدرس سرور و كليد استريم را كه در مرحله 2 بدست آورديد را در قسمت مربوطه قرار دهيد و تنظيمات را ذخيره كنيد و به داشبرد نرم افزار OBS بازگرديد .

5) پس از تنظيمات فوق ميتوانيم با كليك بر روی Start Straming ويدئو خود را به سرور لايو نگاه ارسال كنيم و در صورتي كه تنظيمات بدرستي انجام شده باشد خروجی همانند عكس زير مي شود و وضعيت استريم در کنترل پنل لایونگاه آنلاين می شود .

 

لایو

 

لایو


6) پس از ارسال ويدئو به سرور و آنلاين شدن وضعيت استريم بايد در قسمت پخش زنده يك پخش زنده جديد با تنظيمات شخصي شما از جمله انتخاب نوع دسترسي كاربران ، توضيحات رويداد ، فعال بودن ذخيره سازي و چت و غيره ايجاد كنيد .

 

7) بر روی گزينه ايجاد پخش زنده كليك كرده و در قسمت تنظيمات عمومي براي رويداد خود يك عنوان انتخاب كرده سپس تاريخ برگزاري رويداد را انتخاب كنيد و پس از درج توضيحات رويداد بر روی كليد ادامه كليك كنيد .

رویداد

8) در قسمت تنظيمات پخش امكان ايجاد و انتخاب دسته بندي رويداد شما وجود دارد همچنين شما در اين قسمت تعيين مي كنيد كه رويداد شما را فقط خودتان ببينيد و يا همه بدون محدوديت مشاهده كنند و يا اينكه براي مشاهده رويداد نياز به پسورد مي باشد و نوع پيشرفته تعيين دسترسي انتخاب كاربران من است كه گروهي از شماره هاي از قبل وارد شده مي توانند رويداد شما را مشاهده كنند .

لایو

9) در قسمت تنظيمات پخش نيز شما مي توانيد با انتخاب گزينه ذخيره سازي نعيين كنيد كه رويداد شما ذخيره شود و پس از پايان رويداد امكان بازپخش داشته باشيد ، همچنين ميتوانيد با انتخاب گزينه نمايش چت ، رويداد خود را تعاملي كنيد و امكان پرسش و پاسخ با كاربران خود داشته باشيد ، ناگفته نباشد كه پيام كاربران را فقط شما مشاهده كرده و امكان پاسخگويي به سوال و نظر هر كاربر در قسمت اتاق چت نيز براي شما محيا است . پس از انجام تنظيمات بر روي گزينه ادامه كليك كنيد .

لایو

10) در قسمت تاييد اطلاعات شما مي توانيد تنظيمات انتخابي خود را مشاهده و پس از بررسي و تایی نهایی بر روی گزينه تاييد و ايجاد كليك كرده تا رويداد شما ایجاد وآماده پخش زنده شود .

لایو

11) پس از تاييد و ايجاد پخش زنده ، رويداد شما به قسمت پخش زنده ها اضافه مي شود و با كليك بر روی شروع پخش زنده ، رويداد شما شروع مي شود و كاربران قابليت مشاهده لينك اشتراك گذاري شما را خواهند داشت ، همچنين شما در اين قسمت امكان كنترل پخش زنده خود را داريد ، امكاناتي چون شروع ركورد كه هر زماني كه تمايل داريد مي توانيد ركورد را فعال كنيد ، مشاهده آمار بازديد كنندگان لايو ، دسترسي به اتاق چت ، ويرايش رويداد ، حذف رويداد و غيره .

لایو

12) در حين پخش زنده شما مي توانيد ركورد را در هر زماني كه نياز داريد متوقف و در ادامه ركورد را فعال كنيد كه در نهايت بازپخش رويداد ، شامل زمان هاي است كه ركورد در كنترل پنل فعال بوده است .

13) پس از پايان رويداد يا وبينار ، با كليك بر روی پايان پخش زنده ، رويداد خود را به اتمام برسانيد سپس نرم افزار استريمر را نيز متوقف كنيد .

آموزش لایو0 نظر درباره “ آموزش استفاده از سرویس پخش زنده لایونگاه